Forum JRK's RPGs

Encyklopedia galaktyczna gier cRPG

W co właśnie gramy? v2

Strona: « < ... 82 83 84 85 86

Autor Post
Ojciec nieprowadzący
Lvl 23/14 (-/+1). Nowy brzydszy pasek. Jutro o 5 rano opuszczam mieszkanko, wiec to zapewne ostatni wpis przez 3 tygodnie. Chyba ze zaspie albo cos :D.
Obraz wysłany przez użytkownika
Odświeżmy odrobinę temat. Ostatnimi czasy w łapki wpadły mi fallout 76, oraz Ateliery (seria Arland) - No bo gracz PCtowy jestem.

Co do F76 to nie jest tak tragiczny jak wszędzie go malują. Od początku byłem przygotowany, że jest to jak F4, tylko w którym zwiedzasz/czyścisz lokacje i niekoniecznie wykonujesz zadania (zresztą lore też mnie nie powala ponieważ praktycznie wszędzie skupia się jakto ludzie są "dick" do siebie nawzajem, a już zupełnie odstraszyło mnie lore będący 4-stronicowym NDA...). Mapa też o ile bardzo duża, o tyle jestem pewny, że lokacji jest mniej niż w F4, a z pewnością "lokacji istotnych". Niestety wnętrza lokacji są zazwyczaj mało rozbudowane/znaczące. Graficznie nie powala, o tyle mój już dosyć sędziwy sprzęt (poniżej minimum) potrafi to udźwignąć na medium teksturach i tylko niektóre lokacje potrafią przycinać (z pewnością jest dużo lepiej niż taki sunset overdrive, który o ile da się wysiłować dobre działanie o tyle powyżej minimum tnie, aż niemiło, a opcji graficznych brak).
Podsumowując F76 to taki średniawy średniak (5-6/10 o ile taka ocena oznaczałaby średniaka).
O tyle to co dzieje się wokół F76 i Bethesdy to kompletny pożar śmietnika. W którym Bethesda chyba chce spalić całą dobrą wolę, którą otoczone są jej gry. Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego, że Bethesda dołączyła się do obniżek cen F76 na czarny piątek (taki pstryczek w nos najbardziej zagorzałym fanom). Czy to co było z edycją kolekcjonerską i jakością toreb (z czego się teraz wycofują). Czy teraz nawet słyszę, że zaraz ma być ftp...

Ale przejdźmy do rzeczy pozytywnych... Atelier Rorona. Moim zdaniem... Bije wszystkie gry z Mysterious na głowę (Totori i Meruru jeszcze nie opatrywałem). Głównie za sprawą niesamowitego castu (odrobinę creepy, ale nadal niesamowitego) i moim zdaniem ogólnie lepszego pisania (nawet jak część wychodzi na creepy). Do tego piękne ręcznie rysowane postacie podczas rozmów (oj czemu z tego zrezygnowali na rzecz budżetowego 3D i jestem dosyć pewny, że wcale dużo więcej nie jest animowane w nowych odsłonach). Oraz za wspaniałą ścieżkę do zakończenia i samo zakończenie "pie" (LUBIĘ PLACKI!).

Strona: « < ... 82 83 84 85 86

Forum JRK's RPGs działa pod kontrolą UseBB 1