Getter Robot The Big Battle (JAP)

Getter Robo Daikessen!
Wydania
1999()
Ogólnie
1999, mało wam jeszcze wielkich japońskich robotów walczących w turach? No to mam dla was dobrą wiadomość- takich gier wydano w Japonii niemało :) Powiem więcej- Getter Robot jest moim zdecydowanym faworytem, bijącym na głowę Gundamy, Super Robotsy i inne Rayblad'y. Dlaczego? Całość oparta jest chyba na jakimś anime, podoba mi się design postaci (nieco jajcarski), w grze upchano całkiem sporo dobrej jakości filmików. Ale tym, co najbardziej przemawia na korzyść tego tytułu to walki. Już pola starć zrobione są całkiem nieźle- z dużą dbałością o szczegóły i różnorodność, a same animowane starcia to już cód miód i orzeszki. Roboty/ samolociki/ potworki są trójwymiarowe, kamerka podczas pojedynków kręci się, aby pokazać wybuchy i strzały z jak najlepszej stronki, efekty specjalne- cieszą oczki. Publicznie się deklaruję, że jeśli ten tytuł doczeka się kiedykolwiek angielskiego tłumaczenia, to ja w to zagram ;)
Widok
Izometryczny rzut na pole walki
Walka
Turówka

RECENZJA

Kolejna gra z serii wielkich robotów , ale tym razem głównymi bohaterami nie są juą ani plioci Gundamów, ani postacie z Super Robot Wars, tylko Ryoma, Gou i reszta Getta Team. Gra została stworzona przez Emotion z pomocą Tecmo, ktorą odłożyła anime przez jedną chwilę na bok i zajęła się tą grą. Gra jest oczywiście bazowana na wspaniałej anime nazywanej przez miłośników anime "królem wielkich robotów"- Getta Robo. Anime powstał już z ok.15 lat temu, mimo to doczekało się ciagu dalszego.

Mniejsza o anime, gra ta jest już na pierwszy rzut oka bardzo podobna do Super Robot Wars, ale przyglądając się dokładniej można wypatrzeć wiele nowości, m.in. animacje są zrobione w 3D, ataki sa bardzo spektakularne, a mapy są bardzo starannie zrobione.

W menu miedzy bitwami mamy kilka nowych komend, takich jak Getta Formation, gdzie możemy ręcznie łączyć Shin Getta Robo Prototype, przypomina to trochę wyścigówki, ale mimo to jest to bardzo ciekawy tryb, zwłaszcza śmieszne jest uslyszenie krzyku Ryoma kiedy nie uda nam sie docelować, poza tym w menu tym znajdziemy również opcje drużyn jak w Super Robot Wars.

W grze twórcy skupili się bardzo, może nawet za bardzo na animacji i wstawkach filmowych, jest ich z 15 bodajże i przez to bardzo skrócili grę, liczy ona zaledwie 21 map. Mamy nawet wstęp i zapowiedzi nastepnej walki, tak jak w anime. Rozumiem, że gra została stworzona dla milośników serii, ale to już jest mała przesada!

Jesli chodzi o walkę, tu również autorzy skupili się głównie na animacji, ataki są pięknie zrobione (jak już wspomniałem), mapy też. Dodali też niezły poziom trudności, podobnie jak w Super Robot Wars ataki wymagają dużo energii. Robotów nie mamy tak dużo, ale da się wytrzymać, twórcy wrzucili do gry również inne roboty nie wystepujace w anime, takie jak np. Getta Robo Zan.

Podsumowując, ta kroóka ale piekna gra została stworzona głównie dla miłośnikow Getta Robo. Jeśli nimi nie jesteście to lepiej przełączcie się na Super Robot Wars. Ale jeśli jednak lubicie Getta Robo, to ta gra jest stworzona dla was, no to ......................... GETTA CHANCE!!!

Plusy:
+ grafika
+ tryb połączenia Shin Getta
+ wiele wstawek filmowych
+ wspaniala gra jeśli jesteście miłośnikami Getta Robo

Minusy:
- krótka gra
- liniowy scenariusz
- ogólnie scenariusz, jeśli nie znacie lub nie lubicie Getta Robo

Lista Getta Robo wystepujących w grze:

-Getta Hawk + Getta Jaguar + Getta Bear = Getta Robo
-Dragon + Liger + Poseidon = Getta Dragon
-Rekka + Shiten + Kongu = Zen Getta Robo
-Shin Hawk + Shin Jaguar + Shin Bear = Shin Getta Robo
-Getta Machine 1 + Getta Machine 2 + Getta Machine 3 = Getta Robo Gou
-Black Getta RoboMoja Ocena: 4/6


Obrazki z gry:

Dodane: 18.07.2003, zmiany: 07.12.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.