Darkstone

Wydania
2001()
Ogólnie
2001, konwersja z PC, z oczywistych względów z gorszą niż na blaszaku grafiką. Poza tym- to samo- action rpg w stylu Diabełka, z setkami przeciwników do wyrżnięcia, tonami sprzętu do znalezienia i kilometrami dróg i bezdroży do przemierzenia.
Widok
3D, izometr, niewielkie postacie.
Walka
Czas rzeczywisty, zręcznościówka.

RECENZJA

Historia:
Dziś zostałeś wybrany aby odegrać ważną rolę. Od ciebie zależy przyszłość świata. Twe serce płonie ogniem, którego ciemność nie może poskromić. Bo czystość twego serca nakazuje ci walczyć ze złem, ale zanim dojdzie do bitwy musisz się wiele nauczyć o historii Uma'y i zrozumieć czemu ciemność wciąż dręczy ludzi tego świata.

Tysiące lat temu miała miejsce walka pomiędzy Życiem a Śmiercią, a rasa ludzka stała na skraju zniszczenia. Bogini Kaliba wezwała Druidów, mieszkających w wielkich lasach Uma'y aby pomogli w walce. Podarowała im "klejnot czasu", który powstał z jej łez. Z klejnotem czasu po swojej stronie Druidzi mogli doprowadzić wojnę do końca. Po wojnie ci Druidzi, którzy przeżyli wojnę ze Śmiercią postanowili rozbić klejnot, aby zapobiec użyciu go przez Zło. I tak kryształ został rozłupany na siedem części i rozproszony w różne części krainy i dany pod opiekę potężnym obrońcom.

Tysiąc lat później jeden z Mnichów Kaliby, Draak, skuszony przez siłę Śmierci, opuścił monastyr i wybrał drogę ciemności. Śmierć wkrótce znalazła silnego sprzymierzeńca w Draak'u i dała mu dostęp do sekretów nekromancji. Dzięki tej mocy wskrzesił ciemnego lorda smoków i przejął jego ciało. Teraz posiadając moc smoka chce zniszczyć świat, złapać ludzi i nakarmić Śmierć ich duszami. Mnisi Kaliby chcieli przemówić Draakowi do rozsądku jednak byli odstraszani jego płomieniami.

Aby przywrócić równowagę krainie Uma musisz wyruszyć w podróż związaną ze śmiercią i destrukcją. Podczas tej przeprawy będziesz uczył się nowych umiejętności i czarów, które pomogą ci pokonać Draaka i jego kompanów. Ty sprowadzisz kres ciemności, jego chorych marzeń o całkowitym niszczeniu.

Niegdyś potężny świat Uma żyje pod ciemnym cieniem smoka Draaka. Zło szerzy się jak wirus i tylko ty możesz to powstrzymać. Popatrz głęboko w swoje serce- czy znajduje się w nim pogromca smoków?

Dark Stone: The Evil Reigns, to fascynująca gra RPG, która powstała na PC oraz platformę PSX. Gra wygląda podobnie do Diablo, jednak różni się szatą graficzną. Grafika jest w pełni 3D (jednak wersja PC-towa jest o wiele bardziej dopracowana niż konsolowa). Muzyka nie jest czymś wyjątkowym, ale nie można narzekać. Jedyne co mnie naprawdę wkurza to straszne długie wczytywanie terenu :(.

Gra umożliwia wybór jednej z 8 grywalnych postaci- wojownika, amazonki, czarnoksiężnika, czarodziejki, mordercy, złodzieja, kapłana czy kapłanki i 32 środowiska. Ponad 200 wrogów i interaktywnych postaci. Ponad 30 typów broni i 32 różne zaklęcia. Samodzielne wybieranie umiejętności po przejściu na kolejny Lv doświadczenia umożliwia niezliczone godziny przyjemności. Wspaniałe oświetlenie i zapierające dech w piersi efekty specjalne.

To fajna gierka, jednak tylko dla jednego gracza :( i zabiera aż 6 slotów pamięci na memorku :(Jednak myślę że na tej grze warto poświęcić choć trochę czasu.
Moja ocena: 3.5/5


Obrazki z gry:

Dodane: 06.10.2003, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.