Chrono Trigger

Final Fantasy Chronicles
Wydania
1999()
2001()
Ogólnie
1999, jedna z najlepszych gier na SNES-a, doczekała się remake na PSX i kontynuacji (Chrono Cross). Wersja PSX-owa wzbogacona jest o kilkanaście (-dziesiąt?) minut animowanych filmików- innych zmian moje oko nie zarejestrowało. Gra oferuje kilkanaście zakończeń, ciekawym bajerem są także łączone ataki. W to trzeba zagrać!
Widok
Izometr.
Walka
Fazówka, niezły bajer z kombinowanymi atakami.

RECENZJA

WSTĘP
Chrono Trigger - jedna z tych gier, których się nie zapomina. Wydana w 1995 roku na Snesa została ponownie wydana na Psx'a w 1999 roku. Dla niektórych jest to najlepsza gra Squaresoft'u, dla innych plasuje się tuż za sagą Final Fantasy.

FABUŁA
Pewnego pięknego dnia Crono wybrał się na festiwal, który odbywał się niedaleko jego domu. Nie przypuszczał, że spotkanie młodej damy (która okazała się królewną) pozwoli mu przeżyć niezwykłą przygodę. Jak w większości gier rpg i tu musimy uratować świat przed zagładą. W Chrono Trigger dochodzi nam motyw podróży w czasie i potrzeba mieszania w historii. Przez całą grę będziemy mogli odwiedzić czasy prehistoryczne, czasy magii, średniowiecze, dwa warianty teraźniejszości (jeden ten co zaczynamy i drugi w którym zamiast ludzi w spotkamy potworki), dzień zagłady (1999 rok :)), przyszłość (ciekawie przedstawiona) i koniec czasu (miejsce, w którym mamy możliwość wybrania, do której ery chcemy się wybrać). W trakcie naszej przygody będziemy musieli wykonać kilkadziesiąt zadań (głównym jest pokonanie Lavosa), które zmienią bieg historii (tylko jednego nie zrozumiałem, jak zrobimy wszystko dobrze na festiwalu i tak zostaniemy wsadzeni do więzienia).

POSTACIE
Do naszej dyspozycji oddano kilka postaci, które będziemy mogli poprowadzić. Główną postacią jest Crono (który jest do naszej dyspozycji prawie przez całą grę). Do naszej drużyny będą mogli dołączyć:
- Marle (księżniczka, którą spotykamy na festiwalu i przez którą wszystko się zaczęło)
- Lucca (przyjaciółka Crona, wraz z ojcem skonstruowała maszynę czasu)
- Frog (dzielny rycerz zamieniony w żabę)
- Robo (robot znaleziony w przyszłości)
- Magus (jeden z bossów, który się do nas przyłącza)
- Ayla (panienka z prehistorii)

WALKA
Walka w Chrono Triggerze jest bardzo urozmaicona. Oprócz czarów, tak jak w innych grach rpg, mamy tutaj dostęp do technik. Są to ataki 1,2 lub 3 postaci, które tracą dużo MP, ale ze wspaniałym skutkiem.

GRAFA'n'MUZA
Każdy, kto grał w Chrono Triggera na Snesa to wie czego się spodziewać. Grafika się nie zmieniła (muzyka tak samo). Wersja na Psx'a różniła się tylko jednym, posiadała wstawki animowane (warto pooglądać, z nimi się jeszcze lepiej prezentuje).

OCENA
W tą grę trzeba zagrać, nawet jak nie lubisz gier rpg. Chrono Trigger naprawdę wciąga, a że posiada 12 zakończeń i opcję New Game+ (zaczynasz grę od nowa z levelem, z którym skończyłeś grę) zwiększa jej żywotność :).
Moja ocena: 10/10


Obrazki z gry:

Dodane: 09.05.2003, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.