Blaze & Blade: Eternal Quest

Wydania
1998()
1998()
Ogólnie
1998, bardzo zręcznościowa gra, z kolorową, żywą grafiką, ale elementów rpg też w niej nie zabrakło. Sterujemy 4-osobową drużynką bohaterów różnych ras i profesji. Gra doczekała się konwersji na PC.
Widok
3D, kamera ruchoma.
Walka
Czas rzeczywisty.

RECENZJA

Prolog:
Dawno, dawno temu w północnej części kontynentu Mabressia znajdowała się kraina zwana Foresia. W tej wspaniałej krainie panowała kultura magii. Z ich niewyobrażalnymi siłami, tak zwanych dwunastu Mędrców tworzyło demony aby im służyły. Ale to był początek strasznego przedsięwzięcia. Rasa ludzka rządziła siłami natury. Ludzie myśleli, że ich siły będą trwały wiecznie. Niestety przeceniając swe siły, dwunastu Mędrców przyzywało coraz to potężniejsze stwory, które potrafiły używać magii dla własnych celów. Dwunastu Mędrców zgubiło ludzkość.
Od tamtych dziejów minęło wiele czasu, a teraz ten rejon jest znany tylko jako "Zapomniana Kraina". Ta niegdyś wspaniała kraina nadal jest zamieszkana przez potwory i demony. Zaledwie kilka starych ruin opowiada o wspaniałej przeszłości tego miejsca. Legendy mówią, że gdzieś w tych ruinach ukryto skarby. Wielu dzielnych poszukiwaczy próbowało pozbyć "Zapomnianą Krainę" swych skarbów. Wypełniając ich sny "Blizną & Ostrzem" ("Blaze & Blade")

Zwiedź Magiczny Świat Foresii, wciel się w dzielnego wojownika, szybkiego łowcę, zwinnego złodzieja, walecznego krasnoluda, świętego mnicha, sprytnego elfa, potężnego czarownika lub magiczną czarodziejkę i wraz z twoimi trzema towarzyszami przeżyj niezapomniane przygody, znajdź wspaniałe skarby i pokonaj zło. Zapoznaj się z krainą Foresii, ze złem czającym się za każdym rogiem i odkryj tajemne lokacje. Zwiedź niezliczone lochy i przygotuj się na nieznane!

B&B to ciekawa gra action-RPG osadzona w pełnym 3D. Grafika nie jest najgorsza, muzyka jest ciekawa, a sama rozgrywka interesująca. Ciekawa wydaje się opcja zmiany pola widzenia. Dzięki obrotowi kamery można patrzeć na pole bitwy z różnych perspektyw. Niestety sterowanie to inna sprawa. Steruje się dość ciężko, ale z biegiem czasu da się przyzwyczaić.

Gra umożliwia wybór 4 spośród 16 różnych postaci, 10 żywiołów i 7 cech im przyporządkowanych. To od gracza zależy jaka będzie jego drużyna i w jaki sposób przejdzie grę. Ciekawą jest opcja losowania punktów umiejętności na początku gry. Przy tworzeniu postaci wylosowywane są 3 karty z ilością punktów, które potem wg własnego uznania można dopasować postaci (np. dla wojownika najlepiej będzie dać dużo punktów na siłę- STR, szybkość- AGL i żywotność- CON). W B&B jest 400 różnych przedmiotów, m in. broń, pancerze, eliksiry...

Jedynym minusem tej gry to miejsce, które zajmują save'y na memorku- potrzebne są aż 3 sloty na 1 postać, co daje 12 slotów na drożynę.

Ogólnie gra jak na swoje lata trzyma się całkiem dobrze.
Ocena: 3/5


Obrazki z gry:

Dodane: 04.10.2003, zmiany: 21.11.2013


Dodaj komentarz:

Pytanie kontrolne: kto tu rządzi?
Aby być podpisanym wlasnym nickiem, zarejestruj i zaloguj się na forum.